מאמרים »

בניית אתר

»

בניית אתר אינטרנט לעסק

בניית אתר אינטרנט לעסק

כבעל העסק אתה מכיר את העסק שלך. בעלי עסקים המעוניינים בבניית אתר נדרשים לתכנון בסיסי של הרצוי להם. מומלץ לרשום בראשי פרקים את דרישותיך מהאתר. נסה לציין את הנושאים אותם היית רוצה לראות באתר. גלוש לאתרי מתחרים, כך תוכל לראות את הגישה הרווחת בתחומך.

אתרי אינטרנט מכילים עמודים מסוגים שונים. העמודים עשויים להיות עמודים פשוטים המכילים טקסט ותמונות. הגעה לכל עמוד מתבצעת באמצעות קישור המוצב במערך קישורים. במידה וקיימים עמודים רבים באתר ניתן להציב את הקישורים בעמודה אנכית (כפי שניתן לראות באתר זה). בתחתית העמוד מוצבים קישורים נוספים. רובם מקשרים לעמודים שאליהם כבר קיים קישור בצד או למעלה. אנו משתדלים לקשר לעמודים תוך שימוש בטקסט שונה.

עמודים אחרים באתר עשויים להיראות כרשימה המכילה פריטים. במקרה זה כל פריט ברשימה מוביל לעמוד נפרד נוסף המכיל מידע מורחב אודות הפריט. שיטה זו מאפשרת העברת מידע רב ומסייעת למבקרים באתר להכיר את מוצריך / שירותיך טוב יותר. ככל שהמבקר שוהה באתר זמן רב יותר כך גוברים הסיכויים שיגלה ענין במוצריך / שירותיך. העמודים ניתנים לניהול תוכן כך שבכל עת ניתן להוסיף או למחוק מהם פריטים. בנוסף, בכדי להעשיר את חויית המבקר, מאפשרת מערכת ניהול התוכן העלאת תמונות ללא הגבלה לכל פריט. במידה והאתר עוסק במוצרים חשוב להראות ללקוח את המוצרים ולאפשר הגדלתם.

אתרים מורכבים יותר עשויים להכיל קבוצות של מוצרים ומוצרים תחתיהם. אתר בנוי במבנה הירארכי. ככל שמספר הרמות בהירארכיה גדל כך ניתן לספק מידע רב יותר. מבנה הראכי מורכב עשוי להיות כזה:

קבוצות על (לדוגמא: מוצרי מוצרי קוסמטיקה, מוצרי מקיון, מוצרי, מזון ...) 

תת קבוצות המשוייכות לקבוצות העל (לדוגמא: מוצרי קוסמטיקה מים המלח, מוצרי קוסמטיקה לצעירות ......) 

מוצרים תחת תת קבוצה (לדוגמא: בוץ מים המלח, קרם לחות....) 

תצוגת מוצר יחיד (לדוגמא: פירוט מלא בעמוד יחיד של קרם לחות)

מעשית ניתן ליצור רמות נוספות. ככל שמספר הרמות גדל כך גדל הנפח הפוטנציאלי של האתר. אתרים רחבים בעלי מספר רמות הירארכיה דורשים עבודת הזנת נתונים. אתרים מסוג זה מעניקים למבקר תמונה רחבה של העסק ומוצריו. פירוט רחב מאפשר איתור מוצרים בקלות. פירוט תורם ליצירת קשר בין המבקר לעסק. 

בניית אתר לעסק מחייבת למידת התחום בו עוסק עסק נתון ורצוי שהלקוח ימסור את המידע הרלוונטי לפני תחילת הבנייה.