מאמרים »

בניית אתר

»

מחירון בניית אתרים

מחירון בניית אתרים

אין מחירון בניית אתרים עליו ניתן להסתמך מאחר ובאתרי אינטרנט קיימים הבדלים המשפיעים על המחיר. ניתן לבנות כ- 3 עמודים באינטרנט למטרת נוכחות באינטרנט במחיר של כ 900 ש"ח כולל מערכת ניהול תוכן וטופס בסיסי לקליטת נתונים. העיצוב במקרה זה יהיה בסיסי.

המרכיבים המשפיעים על מחיר בניית אתר הם רבים אך ניתן למנות כמה מהם:

עיצוב - ככל שדרישות העיצוב מורכבות יותר כך יעלה מחיר האתר. ריבוי מסגרות ורקעים, עיגול פינות, סרגלי ניווט מורכבים ובעלי אפקטים. אלה מחייבים זמן עיצוב ויישום רב יותר. בדרך כלל, העיצוב והבניה באתר סטנדרטי לא אמורים לעלות יותר מ 1500 ש"ח. ראה אתר זה. פלאש מחזורי בסיסי כפי שמופיע באתר מתומחר בכ 300 ש"ח. התמונות באתר מתווספות על ידי הלקוח באמצעות מערכת ניהול התוכן.
 
מבנה הירארכי - אתרי אינטרנט הם בעלי מבנה הירארכי במקרים רבים. אתר בו לוחצים על קישור וצופים בעמוד יחיד הוא אתר בעל מבנה פשוט. אתרים אחרים עשויים לכלול מספר רמות (קטגוריות). לדוגמה: חנות שמוכרת מוצרים עשויה להציג את מוצריה בדרך הבאה:

קבוצות מוצרים - עמוד שיכיל את שמות הקבוצות הראשיות, טקסט קצר אודות כל קבוצה ותמונה ייצוגית.

תת קבוצות מוצרים משוייכים לקבוצות - עמוד שיכיל את שמות תת הקבוצות הראשיות, טקסט קצר אודות כל תת קבוצה ותמונה ייצוגית.

רשימת מוצרים המשוייכת לקבוצה ותת קבוצה - כל מוצר יכיל את שמו, תיאור קצר ותמונה.

עמוד מוצר - כל מוצר יוצג ברובד הסופי כמוצר בודד בעמוד יחידני כאשר כל נתוני המוצר מוצגים.

יש לזכור שריבוי רמות במבנה היראכי מהסוג הנ"ל מאפשר הכנסת תוכן רב לאתר. במידה והלקוח יכול להוסיף קבוצות, תת קבוצות ומוצרים תחתיהם, עומדת לרשותו מערכת רבת אפשרויות. ניתן ליצור היראכיות בהן מספר הרבדים רב יותר. במקרה כזה חשוב לשמור על ממשק משתמש ברור. ככל שמספר הרבדים גדל כך מחירו של האתר עולה.

אתר בעל מבנה הירארכי של כ - 3 - 4 רמות מנוהלות הופך למעשה למערכת בניית אתר עצמאית על ידי הלקוח. במידת הנדרש ניתן לאפשר החלפת פרטי עיצוב באמצעות מערכת ניהול התוכן. ריבוי אפשרויות הרחבה / בניה עשויים במקרה המתואר לייקר מאד את האתר.

לקוחות אמורים להגדיר את צרכיהם מהאתר. אין טעם בבניית אתר רחב ורב אפשרויות כשהתכנים מועטים. לקוחות רבים מזמינים אתרים בעלי אפשרויות רבות אך לא מתפנים להזין תוכן משמעותי בכמות מספקת. הזנת אתר מחייבת הקצאת כוח אדם ולעיתים מבוצעת על בסיס יומיומי.